Yol

Yol

20 Ekim 2020 0 Yazar: Hüsnü Nacip

Yol bir yere gitmez, o bir durma biçimidir.

yILMAZ ERDOĞAN

Diyor Yılmaz Erdoğan ‘’Bu yol nereye gider?’’ şiirinde. Aynı yolda yürümek kadar aynı yolda dik durabilmekte esaslı bir mesele. Tek başına çıkılan yollarda, yürümekte durmakta pek bir şey ifade etmez zannımca, asıl maharet isteyen birlikte yolda yürüyebilmek hatta her kafadan bir ses çıkmasına rağmen hep birlikte durabilmek.

Yola çıkarken ki zihnimizde yarattığımız o algıyı, bitiş çizgisinde de taşıyabiliyorsak bir önemi var yolu yürümenin. Ne tedx konuşmaları, ne sıcak evlerinde oturdukları yerden caka satan bireyleri ne de hariçten gazel okuyanları kabul edebildi beynimin hücreleri. Zorluklar karşısında taviz vermeden devam edebilen insan sayısı ne kadardır bilmem, verilerle aram hiç iyi olmamıştır, zaten hiçbir zaman kabul edememiştir bünyem birilerinin rakamlara döktüğü hikayeleri, ama şu bir geçek ki yolda seninle yürüyebilenler, aynı yolda seninle de durabiliyor mu buna bakmak lazım.

Mesela sen şeyi bilir misin ?. Eserleri az okunurken keşfettiğin yazarın yıllar sonra çok okunanlar listesinde adını gördüğünde içinde ki o mutluluğu.

 

Mesela sen şeyi bilir misin?. Eserleri az dinlenirken destek verdiğin bir oluşumun harbiye konserinde duyduğu o mutluluğu.

 

Mesela sen şeyi bilir misin?. Hiç tanımadığın insanların gecekonduda oluşturdukları bir ışık süzmesinin memleketin en ışıltılı kentinde ki projektörlere galip geldiğini.

 

Sanırım insan olmak hiç tanımadığın insanların başarılarına ‘’Aferin çocuklar’’ demekten geçer ve unutma Argo İzmir geleceğe boykot vaat eder

Türk Hiphop Kültürüne

Sevgi ve Saygılar

Hüsnü Nacip