İs, Pas, Kir, Kömür, Plastik, Çöplük, Lastik, Egzoz, Ensar.

İs, Pas, Kir, Kömür, Plastik, Çöplük, Lastik, Egzoz, Ensar.

27 Mayıs 2018 0 Yazar: Hüsnü Nacip

 

 

–       50 kilo esrar ile yakalansaydın şu an yeni parçanı hazırlamak üzere Bugy ve Artz ile kafa kafaya vermiş kick, snare ve bassline seçiyordun.

 

–       Eğer kumar oynanması için yer ve imkan sağlasaydın  3 sene yatıp çıkardın. Kazandığın para da yanına kar kalır; 3 sene sonra krallar gibi yaşardın.

 

–       Eğer çocukları metrobüs duraklarında dilendirseydin en fazla 3 sene yatıp çıkardın. Kazandığın para da yanına kar kalır; 3 sene sonra Avrupa turuna çıkabilirdin.

 

–       Zamanında müzik ile uğraşacağına oturup KPSS’ye çalışsaydın ve sınavı kazanmış olsaydın, kamu görevlisi olarak ihaleye fesat karıştırdığın anlaşılsaydı en fazla 7 yıl hapis cezası alırdın. Kazandığın para da yanına kar kalır; gayrimenkul zengini olabilirdin.

 

–       Eğer müzik yapmak yerine kafanı bilişim alanında çalıştırıp sahte kredi kartı üretimi yapabilecek derecede bilgi sahibi olsaydın en fazla  8 yıl hapis cezası alıp yatar, çıkardın. Kazandığın para da yanına kar kalır; yakalanana kadar padişahlar gibi yaşardın.

 

–       Seçimlerde aday olsaydın, konserlerine gelen binlerce kişi sandıkta sana oy verseydi ve milletvekili seçilseydin, bu güç ile birlikte görevi kötüye kullandığın anlaşılsaydı en fazla 2 sene içerde yatıp çıkardın. Nüfusunu da istediğin gibi kullanırdın.

 

–       Eğer televizyonlar peşinde koşsaydı, canlı yayında seçimlerden sonra “Olmadı gömdüklerimizi çıkartırız.” deseydin ve sanırım en güzeli de bu; ceza bile almazdın.

 

–       TCK 190 değil de TCK 191’e göre yargılansaydın en fazla 5 sene sonra çıkardın.

 

 

Bir de şu var,

 

–       Eğer “Ben racon kesmem, kafa keserim.” deseydin Tarabya Köşkü’nde en ön sırada yerin hazırdı.

–       Eğer Ensar Vakfı ile çalışsaydın, FETÖ’den kapatılan yurtlardan birine müdür olarak atanır gününü gün ederdin.

–       Eğer televizyona çıkıp kadınlar hakkında “Kaşar” deseydin, 117 bin takipçili Twitter hesabından tecavüz edilip öldürülmüş bir kadın için rezilce ‘’Mini etek giymeseymiş.’’ deseydin Survivor’da dokunulmazlık yarışında hamburger kazanmak için mücadele ediyor olurdun.

 

 

#Freeezhel

 

Uzun yıllar sonra Türk rap müzik kültürünün bu konu üzerinde tek yumruk olması yüzümde hafif bir tebessüm oluşturmadı değil; umarım Ezhel özgürlüğüne kavuştuktan sonra da aynı samimiyet gösterilir ve ortam eski haline dönmez.

 

Bu kara düzen böyle devam ettiği sürece; yarın da, “Resim yapmaya, kitap yazmaya, dans etmeye, heykel yapmaya, fotoğraf çekmeye özendirmek suçundan dolayı TCK’nın bilmem kaçıncı maddesi uyarında 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına karar verilmiştir.” diyecekler. Biz de tüm hayal gücümüzü maaşımızın yarısını verdiğimiz kiralık dairelerimizin arka odalarında hapsedeceğiz.

Türk Hiphop Kültürüne

Sevgi&Saygılarımla

Hüsnü Nacip