İstanbul Trip’ten Karaköy Trap…

İstanbul Trip’ten Karaköy Trap…

27 Mayıs 2016 0 Yazar: Hüsnü Nacip

Selam olsun Mayıs ayını kovalayıp Haziran ayına kucak açtığımız şu dönemlerde yaz mevsiminde tatil yapamayıp çalışmak zorunda olanlara.

Eğer müsaitsem kaçırmadığım, kaçırdığım zamanlarda da soundcloud hesabından muhakkak kayıtlarını dinlediğim Ege Çubukçu’ nun 94.9 frekansından yayın yapan Açık Radyo da ki programı ‘’Şehrin Azizleri’’ ne geçtiğimiz günlerde Heja Dindar konuktu ve ben İstanbul Trip adında bir oluşum kurduklarını, yakın zamanda da ‘Karaköy Trap’ isimli bir albüm yayınlayacaklarını ilk defa bu programda duydum. Genel olarak bu tarz oluşumlar kurulurken dinleyicinin hafızasında yer edinebilmek için önce tek tek eserler yayınlanır daha sonra albüm işine girilir fakat İstanbul Trip, giriş bölümünü atlayıp direk sonuca odaklanmış olacak ki ‘Karaköy Trap’ albümünü yayından birkaç gün sonra piyasaya sürdüler.( daha önce parça yayınladıklarını hatırlamıyorum, yayınladılar ise affola).

İstanbul Trip grubunun oluşumu ve albüm çıkartacakları haberi beni bir yandan sevindirse de bir yandan kafamda soru işaretleri oluşturdu. Heja, Xir, No1, Şam, Ashoo Maestro ve Black ten oluşan grubun ne tarz eserler ortaya koyacağını düşünmeye başlamıştım ki albüm grubun Spotify hesabından yayınlandı. Bu işlerden pek anladığım söylenemez ama Spotify da yayıncı şirket ‘’İstanbul Trip label’’ olarak gözükmekte. Eğer kendi yayın şirketlerini kurdularsa helal olsun Hiphop’un emekçi çocuklarına.( Ki iş bu şekilde değil ise birisi beni uyandırsın abi o iş öyle değil diye)


İstanbul Trip

Her işte olduğu gibi özellikle müzik işlerinde grup olabilmek zor zanaat. Günümüzde müzik gruplarının ömrü maalesef çok uzun sürmüyor. Heja’ nın programda bahsettiği arkadaşlık ilişkilerine ve samimiyetine inandığım için bu grubun ömrü uzun olabilir diye düşünüyorum.

Karaköy Trap albümünde içerisinde No1,Maestro, Xir, Heja, Şam, Ali Black ve Ashoo nun kayıtlarından oluşan 10 adet parça bulunuyor. Albümün prodüksiyon işlemlerini Zafer Paydaş üstlenmiş. Albüm dijital olarak itunes ve spotify da bulunurken basılı cd halini ise İstanbul Trip’in yer aldığı organizasyonlardan temin edebilmek mümkün.Oldukça farklı müzikleri, ses tonlarını ve lirikleri bir arada bulunduran albümün, en çok beğenilen ve dinlenilen parçası 25.070 dinlenme sayısı ile No1- Mesele Ne Mesela, bunu yanı sıra Maestro’nun seslendirdiği ‘Sayko’ isimli parça ve tüm grup üyelerini bir arada bulunduran ‘Trip Tape’ isimli parça benim sık sık çalma listemde dönen eserler arasında.

27 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de ki en viral parçalar için günlük güncellenen Türkiye Viral 50 listesine No1’in seslendirdiği ‘’Mesele Ne Mesela’’ birinci sıradan giriş yaparken, Xir’in seslendirdiği ‘’Oğlum Sen Ne Ayaksın’’ dördüncü, içinde grup üyelerinin tamamının bulunduğu ‘’Eyvah’’ altıncı ve Şam’ın seslendirdiği ‘’Paradoks’’ dokuzuncu sırada yer aldı.

İstanbul Trip Spotify Türkiye Viral 50 Türkiye

Albümün basılı cd formatını edinmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki iletişim adreslerinden İstanbul Trip’e ulaşabilirler.

Albüm’ü satın almak için tıklayınız.

Türk Hiphop Kültürüne

Sevgi Ve Saygılarımla

Hüsnü Nacip.