Ve Geldi, Killa Hakan…

Ve Geldi, Killa Hakan…

15 Temmuz 2018 0 Yazar: Hüsnü Nacip

Selam olsun yıllık izin planlarını erken alınan hotel rezervasyonları ile sahil kenarlarında geçirmek yerine köyde geçirenlere, selam olsun akrabalık ilişkileri kuvvetli olanlara, babalara, oğullara, kızlara, damatlara

 

Ve geldi,

-Yanılmıyorsam- en son albümünü 2013 yılında çıkaran ve Marka, Ghetto Insider, Ne Var Ne Yok, Fanstasitik dörtlü gibi eserleri ile aklımızdaki yerini daha da sağlamlaştıran Killa Hakan ismini taşıyan albümü ile 2018 yazının sıkıntılı, yorgun ve karartılı havasını az da olsa aydınlattı.

 

Yeni yıl kutlama videolarını, en az yılbaşında çekilen ve her garibanın hayallerini süsleyen milli piyango büyük ikramiyesi gibi takip ettiğimiz Killa Hakan’ın bu albümünün sağlam olacağını bu yılbaşı kutlamasını çift silah ile yapmasından anlamalıydık.

Gelişme,

 

Killa Hakan’ın 13 parçadan oluşan ve kendisi ile aynı ismi taşıyan albümü 6 Temmuz 2018 ‘de Esen Müzik’ten çıktı. Esasen albüm çıkar çıkmaz gözüm hemen hangi featler var acaba düşüncesiyle düet listesine ilişti. Daha sonra esasen öyle bir listenin olmadığını gördüm; evet, düet listesi yok çünkü düet yok 🙂 , senelerdir Ceza, Sido, Alpa Gun, Summer Cem, Eko Fresh , Massaka gibi isimler ile albümünü zenginleştiren Killa bu albümde kimse ile çalışmamış. İsmi Killa Hakan olan bir albümde belki de saf, sade ve sadece ben mesajı vermek istediğinden midir bilemem ama naçizane fikrim; birkaç küçük düet olsaydı fena olmazdı.

 

Kayıtları 36Beats Berlin stüdyolarında alınan albümün prodüktörlüğünü DJ Rocky yaparken; Tek Şans isimli parçaya çekilen klbin yönetmenlik koltuğunda artık hepimizin yakından tanıdığı ve Killa Hakan’ın geçmiş dönemlerde de yakından  çalıştığı Atıf Ülkü oturuyor.  Albümde vokallerde olduğu gibi söz ve müziklerde de tamamen Killa Hakan imzasını görüyoruz.

 

Intro;

 

Çok çok ekstrem bir durum olmadığı müddetçe albümlerde yer alan intro ve outroları , seçilemeyeceği garanti olan ama küstürülmek de istenmediği için seçilemeyecek sıralardan aday gösterilen milletvekili adaylarına benzetmişimdir hep. Albümden desen değil, albüm dışı desen listede ismi var. Ama bu albümün introsu sanırım hayatım boyunca hatırlayacağım sayılı introlardan olacak. Pürüzsüz ve tertemiz olmasının yanı sıra korku filmleri sahnelerinin vazgeçilmez karakterlerinden olan gecenin bir yarısı bir anda ortaya çıkan küçük çocuk merhabası gibi, sempatik ama bir yandan da korkutucu.

 

Tek Şans,

 

Albümün şu an için tek klibi bu parçaya çekildi, tahminim bu albüme 2 klip daha çekileceği yönünde. Altyapısı Akşit Baba’yı hatırlatsa da iş, Killa’nın işi.  Türk esintili melodilerinin üzerine ustaca döşenmiş hip hop ritmleri Tek Şans’ın çalma listeme girmesindeki etkenlerden biri.

 

Satılmış Dünyan,

 

Bana göre albümün en adrenalini yüksek parçası; nakaratın altındaki melodi, parça boyunca kısa kısa atılan scrachtler , seri sneareler ve sert sözler. Albümün bir diğer klibi bu parçaya gelebilir.

 

Sonuç,

Bu yazıyı kalem aldığım 15 Temmuz 2018 tarihinde Killa Hakan albümündeki Tek Şans, Intro ve Gardenya parçaları Spotify Türkiye Viral 50 listesine 15, 27 ve 32. sıralardan giriş yaptı. Görünen o ki ilerleyen tarihlerde parçalar daha üst sıralara ve yüksek dinlenme sayılarına ulaşacak.

 

Türk Hip Hop Kültürüne,

Sevgi ve Saygılarımla

Hüsnü Nacip