Otonom Piyade: Saian ve Kst- Hal ve Gidişat Sıfır.

Otonom Piyade: Saian ve Kst- Hal ve Gidişat Sıfır.

5 Kasım 2017 0 Yazar: Hüsnü Nacip

Çizgi: ‘’Bir durumdan başka bir duruma atlanan geçilen yer, sınır.’’

 

der Tdk. Herhangi bir youtuber ile bir araya gelmeyen ve amacı okutmak değil yazmak olan, çizgisinden sapmamış ve hiçbir zamanda sapmayacak olan büyük reklam şirketlerine yer yer rest çekmiş çoğu zamanda attıkları mailleri cevaplamamış olan Türkiye’nin en samimi Hiphop bloğuna hoş geldiniz

Geç Kaldık, hayatta sürekli bir şeyler için geç kalıyoruz, kalacağız da, hoş kalmalı mıyız bilmiyorum ama bu iş bu şekilde gidiyor. Her ne kadar bazı kişiler hayatta ‘’Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız.’’ dese de inanmayın siz onlara en basiti bu yazıyı örnek gösterin, kaldık işte Saian ve Kst’nin ‘’Otonom Piyade, Hal ve Gidişat Sıfır’’ albümünü yazmak için baya geç kaldık hem de.

 

Sakulta Salkım, Nükleer Submarine.

 

2017 yılının 3. Ayı, biz yeni yıldan ilk 3 ayda göstermediği güzel yüzünü beklerken, önümüzdeki aylara daha bir umutlu bakarken Saian ve Kst ‘’Hal ve Gidişat Sıfır’’ diyerek aslında çok ta bir bok olmaz bu 2017’den in sübliminalini verdi.

 

Sen sızdırmayan kanatlı bir bez reklamı sound’usun
Bense İsrafil’in 10 sürprizle sakladığı soru

 

Genelde albüm isimleri albüm ile doğru orantılı ya da belirli bir tema odağında bağlantılı olur. Sanırım hayatımda albüm içeriği ile ters orantılı bir albüm ismi ile karşı karşıyayım. Albüm son zamanlardaki kısır Türk rap müzik piyasasına, aylaklıktan ve takipçi arttırmak için yotuber’ların boyunduruğu altına giren sanatçılarımıza ‘’Bizde hal ve gidişat sıfırken bile işler böyle, buyrun kanalıma hoş geldiniz’’ mesajı vermekte.

 

11 Parçanın bulunduğu ‘’Otonom Piyade Hal ve Gidişat Sıfır’’ albümünün tüm prodüksiyon işlerini ‘’Kst’’ üstlenmiş. Albümde hiç düet yok, esasen şu güzelim albümün 12. Parçası eski Sefalet ekibi ile beraber şöyle 6-7 dakikalık bir parça olsaydı hiçte fena olmazdı hani. Albümde Ege yöresine ait olan ‘’Gari’’ parçasını scratch’ler ve sert sözler eşliğinde harmanlanmış halini dinlerken ‘’Gönlümün Locasındaki Ceset’’ parçasında da ‘’Ulan msn kullanıyor olsaydık bu sözü nick altına yapıştırırdık’’ havasına giriyorsunuz. ‘’Kokoroz’a’’ zılgıtla başlayıp kendinizi bir anda ‘’Aman doktor canım gülüm doktor.’’ Nidaları eşliğinde biçare arayarak bulabiliyorsunuz.

Albüme 10 üzerinden 5, 10 üzerinden 2, 10 üzerinden 7 gibi puanlar vererek yazımı bitirmeyeceğim, hepi topu burayı okuyan bir avuç insana naçizane tavsiyem ( ki eminim burayı takip edenler bu albümü hatim etmişlerdir) bu albüm güzel albüm, www.millenniumhiphop.com dan bu albümü alın, ha ‘’Ben almak istiyorum ama alamam malum para kolay bulunan bir şey değil’’ diyorsanız husnunacip@gmail.com a albümü neden almak istediğiniz ile ilgili bir yazı yazarak mail atarsanız size bu albümü hediye edebilirim sadece 1 (bir) kişiye ama.

 


Reklamlar…

 

www.bolsozluk.com u takip edip www.flowradyo.com u dinleyin, emek hırsızlığı yapıp sanatçıların eserlerini youtube tan paylaşmayın, spotify dan dinleyin, diyerek kamu spotunu verir Saian’ın Facebook hesabında gördüğüm güzel bir enstantane ile yazımı sonlandırırım.

 

Türk Hiphop kültürüne

Sevgi ve Saygılar

Hüsnü Nacip